top of page

Ratuj pszczoły!

Projekt na rzecz ratowania owadów zapylających.

 

PLANETA PSZCZÓŁ

 

Już Karol Darwin i Albert Einstein zwracali uwagę na niezwykle istotną rolę owadów zapylających. Pszczoły to coś więcej niż miód. To łąki pełne kwiatów i drzewa uginające się od soczystych owoców. Także wiele gatunków warzyw uprawnych oraz dziko rosnących ziół uzależnia przetrwanie gatunku od zapylenia przez owady.

Co stałoby się z nasza planetą, gdyby ich zabrakło?

 

DZIECI RATUJĄ ŚWIAT

 

Ratując pszczoły, ratujemy samych siebie, dlatego rozpoczynamy projekt edukacyjny skierowany do szkół, którego celem jest zdobycie przez młode pokolenie wiedzy i umiejętności, dzięki którym bez trudu zadbają o los owadów zapylających i powstrzymają ich masowe wymieranie, którego jesteśmy świadkami.

 

SPOTKANIA OKO W OKO

 

Spotkajmy się w pasiece Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie dzieci przekonają się co jest, a co nie jest prawdą o owadach zapylających, nauczą się prawidłowych zasad obcowania z pszczołami, dowiedzą się jak ważne są pszczoły i co możemy dla nich zrobić

Zajęcia mają charakter praktyczny, a teoria obrazowana jest żywym przykładem i wzbogacona obserwacją owadów na ściance dla pszczół samotnic.

W trakcie zajęć dzieci zbudują domki dla dzikich zapylaczy, które następnie zabiorą do szkół, żeby włączyć się aktywnie w ochronę owadów.

 

WIADOMOŚCI Z PIERWSZEJ RĘKI

 

 

                                                                                          

 

 

 

                                                                                                 Prowadzący Piotr Nowotnik Pszczelarz- Praktyk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest zaangażowany w projekty edukacyjne mające na celu ochronę pszczół. Aktywnie działa w Pszczelarskim Pogotowiu Rojowym. Jest publicystą, autorem wielu artykułów pszczelarskich w czasopiśmie "Pasieka" oraz Miesięczniku "Pszczelarstwo". Zbiera materiały do książki, zmodernizowanego poradnika pasiecznego dla początkujących pszczelarzy. Jest w trakcie budowy platformy e-learningowej dla początkujących pszczelarzy. Zarządza portalem i forum pszczelarskim Pasieki Michałów. 

 

Pszczelarską pasję odziedziczył po dziadku. Hoduje pszczoły od 2007 roku. Jest studentem warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

 

bottom of page